Informace o ovoci
Jaké druhy čajů Pfanner používá?
Černý čaj: Vyrábí se obvyklým způsobem: Nejprve se lístky čajovníku nechají uvadnout, srolují se nebo se rozdrtí a poté se fermentují a suší. Fermentace dodává čaji jeho typickou barvu. Černý čaj obsahuje kofein a má povzbuzující a blahodárné účinky!
Zelený čaj: Působí mírně povzbudivě a prospěšně pro celkové zdraví. Zelený čaj neprochází fermentací, takže zůstávají zachovány jeho léčivé účinné látky.
Čaj rooibos: Rooibos neboli čajovec kapský je ceněný pro svoje léčivé účinky. Čaj rooibos má uklidňující účinek a podporuje zdraví minerálními látkami a antioxidanty. Čaj rooibos neobsahuje kofein a skvěle se proto hodí také pro děti.
Čaj Pu-Erh: Pochází ze stejného čajovníku jako zelený a černý čaj. Díky své speciální fermentaci získává tmavou, načervenalou barvu a silnou, zemitou chuť. V zemi svého původu, v Číně, je považován za prostředek na hubnutí.
Směs ovocného čaje z ibišku a šípku: Ibiškový čaj uhasí žízeň a přináší blahodárný požitek pro každý den. Působí prospěšně na hodnoty cholesterolu a dokáže tak předcházet onemocněním srdce a krevního oběhu. Šípek vzniká z květů plané růže. Sloupky použité pro přípravu čaje obsahují mimo jiné vitamin C a přírodní antioxidanty. Šípek pomáhá proti jarní únavě a podporuje posílení imunity.
Směs bylinných čajů: Všechny použité bylinky jsou známé jako léčivé rostliny: Meduňka, sporýš, heřmánek, kontryhel a kopřiva, jimž jsou tradičně připisovány protikřečové, zklidňující, krev pročišťující a látkovou výměnu podporující účinky.
Bílý čaj: Vděčí za svůj název bílému hedvábnému ochmýření, které obklopuje mladé pupeny, a je považován za nejvzácnější čaj na světě. Tento druh čaje se zpravidla fermentuje jen ze dvou procent.